Palackého 664, 281 01 Velim | Najdete nás na mapě. + 420 321 762 154
 • Excelmix.cz Excelmix logo

PORADENSTVÍ

Často kladené otázky (FAQ)

DOBRÁ RADA odborníka vám ulehčí práci

Klademe důraz na kvalitní servis a odborné poradenství. Naši specialisté jsou připraveni vás v případě potřeby navštívit a poradit při aplikaci našich výrobků. Setkávání s vámi je pro nás velmi důležité, protože bez vašich připomínek bychom nikdy nedokázali přizpůsobit zpracovatelnost našich výrobků vašim potřebám.

Věříme ve stálé zlepšování, špičkovou kvalitu produktů a jejich dlouhou životnost.

VYBERTE si vhodnou stavební chemii pro konkrétní činnost

 • pro přípravu stavebních podkladů;
 • pro lepení a spárování obkladů, dlažeb i kamene;
 • pro vyrovnání a reprofilaci podkladů;
 • pro zdění z lícových cihel a plynosilikátových tvárnic;
 • pro lepení a stěrkování v procesu zateplování budov s omítkovou povrchovou úpravou i fasádními obkladovými prvky;
 • pro rekonstrukci balkonů a opravy staveb.

Jsme rovněž dodavatelem:

 • speciálních žáruvzdorných směsí;
 • speciálních hmot proti úniku radonu, ionizačnímu či rentgenovému záření;
 • systémových výrobků jako jsou podkladní nebo hydroizolační nátěry.

Těšíme se také na spolupráci s vámi.

Váš tým EXCEL MIX CZ

 

Často kladené otázky (FAQ)

 • Můžu použít na hydroizolační vrstvu základů EXCEL MIX 2K nebo je určena do interiéru na koupelny?

Hydroizolace EXCEL MIX 2K je určena nejen pro použití do interiéru, ale právě pro exteriér. A to ať už jde o styk se vzduchem (balkony, terasy), vodou (mycí linky, bazény, záchytné jímky) nebo přiléhajícím terénem (základy, opěrné zídky apod.). I proto tento výrobek splňuje nejvyšší třídy odolností, které mohou být u tohoto výrobku požadovány. Včetně řady dalších, které jsou nepovinné a námi sledovány jako např. odolnost vůči pronikání radonu z podloží a dále právě odolnost proti vápenné a chlorované vodě, tlakové vodě, schopnost přemostit trhliny apod. Více informací najdete v technickém listě výrobku.

 • Jaký výrobek můžu použít na lepení a stěrkování izolantu v zateplovacím systému?

Pro lepení a stěrkování zateplovacích systémů, kde izolační vrstvu tvoří polystyren – šedý, bílý, open aj., extrudovaný polystyren, minerální vata můžeme nabídnout TS SPECIAL nebo pro lepení izolantu levnější variantu TS SPECIAL ECO. Pro aplikaci v chladnějších podmínkách nebo při očekávaných poklesech teploty 3 hod. po aplikaci až k -8°C lze doporučit TS SPECIAL R. V případě, že hodláte zateplovat dřevostavby bez ohledu na typ izolantu a typ podkladu, pak můžeme nabídnout TS SPECIAL LD, který má velice nízký difúzní odpor μ≤10.

 • Můžete mi doporučit lepidlo vhodné na lepení dlažby na podlahovém topení?

U podlahového topení s betonovou zálivkou lze použít všechna naše lepidla ze sortimentu třídy C2. Z těchto lepidle bychom především doporučili lepidlo TS FLEX PLUS a to z toho důvodu, že se často jedná o lepení dlažby formátu nad 35x35 a na velké plochy, kde se již projeví teplotní roztažnost materiálu a průhyb (parametr S1 resp. S2). U lepení dlažby na topné el.rohože lze použít nejen TS FLEX PLUS, ale např. i TS FLEX FBM nebo u menších ploch i TS FIX ELASTIC.

 • Potřebuji vyrovnat betonový podklad v obývacím pokoji. Co mi můžete doporučit?

Ve vašem případě se jedná o vnitřní prostory. Předpokládejme tedy, že maximální nerovnost, kterou tak potřebujete srovnat, se pohybuje do 10 mm. Pak bychom doporučili samonivelační hmotu LEVEL 10.

 • Na co se používá adhezní můstek?

Adhézním můstkem se zpravidla rozumí speciální spojovací můstek určený pro přípravu kritických, nesavých podkladů, jako jsou glazované podklady (obklad, dlažba), teraco, gletovaný beton, umakart, linkrusta, OSB desky, před aplikaci hydraulicky tuhnoucích hmot tj. cementová lepidla, disperzní lepidla, polymercementové stěrky apod. Adhézní můstek má za úkol zvětšit plochu povrchu tím, že vytvoří drsný povrch díky plnivu – křemičitému písku, který obsahuje.

 • Jaký je rozdíl mezi obyčejnou a hloubkovou penetrací?

Oba typy penetrací se používají na snížení savostí a zpevnění savých podkladů (cementové potěry a stěrky, starý i nový beton, cihla, cementové a vápenné omítky, anhydrit apod.). U hloubkové penetrace díky menší velikosti částic dochází k hlubšímu průnik účinné látky do podkladu a tím k většímu (účinějšímu) zpevnění podkladu a průniku do podkladu a to až o 25 i více procent oproti běžným penetracím.

 • Jakou budu mít spotřebu spárovací malty?

Spočítejte si spotřebu pomocí našeho jednoduchého Excel kalkulátoru - ke stažení zde